Gelibolu 70.3 • Gelibolu triatlonunda bazı istasyonlarda su, su tabancası, bazılarında fotoğrafçı, bazılarında ise motivasyon öpücüğü vardı.
Parkurun her köşesi ise mermiler, siperler, cepheler, toplar, tüfekler… Bir millet uğruna canlarını feda eden yüz binler… Artık herhangi bir şey için böyle fedakarlıklar var mı acaba?

Uğruna canını feda edebileceğin bir insan, bir millet ya da bir dava var mı?
Bireyselliğin bu kadar pompalandığı zamanda, böylesine kahramanlık hikayeleri artık yazılmaz sanırım. Hatta bırakın yazmayı, aksine bu hikayeler artık okunmaz, övülmez bile… Bu yüzyılın halk kahramanları Elon Musk’lar, Steve Jobs’lar, Bill Gates’ler.. Kendi imparatorluğunu kuran şirketler, aslında sadece kendi hedefleri için oynayan kişiler, en sevdiğimiz hikayeler… Böyle olunca evlad, ecdadın burada yaptıklarına baksa da ya anlam veremiyor ya da gülüp geçiyordur herhalde içten içe… Bırakın vatan uğruna can vermeyi, bizim bir işe, bir hobiye ya da kendimizden başka bir insana emek verme, gönül verme zamanımız bile geldi geçiyor… Velhasıl, bu topraklardaki gibi omuz omuza savaşlar yok artık, öyle sevişler de hak getire… Bizim en sevdiğimiz yine kendimiz,
En büyük savaşımız da artık kendimizle … Esenlikle,
📷: @dilgekocak

View in Instagram ⇒